צמח בר - טיולים וסיורים מיוחדים - אל לב הקווקז והים הכספי

צמח בר
טיולים וסיורים מיוחדים

073-7596708

  
צמח בר
 

הירשמו והשארו מעודכנים
להצטרפות לרשימת התפוצה רישמו את כתובת הדוא"ל  שלכם, ונעדכן אתכם בחדשות
(לאחר הרישום, תקבלו מייל
מאיתנו שעליכם לאשר אותו
לאימות והשלמת הרישום)
 
 
בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
צמח בר
   

אל לב הקווקז והים הכספי

דף הבית >> רשימת הטיולים לקהל הרחב >> אל לב הקווקז והים הכספי
טיול מקיף לאזרבייג'אן קבוצת צמח בר
טבע פראי ויהודי ההרים (הקווקזים)
בהדרכת יובל כלב
יציאה: 14.5.19   חזרה:21.5.19
 
מסע מעמיק ויסודי אל הקווקז חבל ארץ בתולי, קרוב וברובו בלתי נודע. אזרבייג'אן הינה מדינה מרתקת שזכתה לעצמאותה עם התפרקות ברה"מ ואט אט נפתחת לתיירות לאחר שנים ארוכות של שלטון קומוניסטי. המדינה שיושבת בלב אחד מסעיפי "דרך המשי" ההיסטורית ספוגה השפעות של מזרח ומערב, של פרס ועמי מרכז אסיה מחד ושל רוסיה ותורכיה מאידך.  אוצרות הטבע העצומים שבה התברכה אזרביג'אן העניקו לה שפע וברכה במאה השנים האחרונות אבל גם לא מעט צרות ובעיות בדמות מעצמות על המתערבות תדיר בענייניה. זוהי אחת המדינות המוסלמיות החילוניות ביותר בעולם, מדינה של עושר לא יתואר לצד דלות ועוני, של  יערות והרים מוריקים ושל מדבריות ומישורים מאובקים, הכל לצד אנשים חייכנים ומקבלי פנים ומטבח השופע כל טוב. באזרבייג'אן חיה קהילה יהודית עשירה במספר מרכזים חשובים, בבאקו ובעומק הרי הקווקז, יהודים הרריים אלה המכונים "קווקזים" הם נצר לקהילה עתיקת יומין אשר לה שפה ומנהגים ייחודיים משלה.

יום 1: טיסה לבאקו
טיסה ישירה לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'אן.  עם ההגעה בשעות הערב, סיור ראשני בבאקו וארוחת ערב. לינה בבאקו.
 
יום 2: להיץ, גבלה
נצא מבאקו מערבה. אט אט הנוף יהפוך להיות יותר ויותר מדברי. נחליף לרכבים קטנים ונבקר בכפר להיץ (Lahic) כפר אומני נחושת ציורי, מהעתיקים בקווקז, היושב בלב אזור כפרי מרהיב. נחזור לכביש הראשי ונמשיך עם האוטובוס לגבלה (Qabala) שהייתה בעבר בירת ממלכת שירוואן שאה (Shirvan sha). נמשיך לטופנגאג (Tufandag) שם נעלה על רכבל שייקח אותנו לתצפית מהממת על כל רכס הקווקז הגבוה. לינה בגבלה.
 
יום 3: שאקי, קיש, אוגוס
עם בוקר נצא בנסיעה לשאקי (Sheky) שהייתה תחנה חשובה בדרך המשי העתיקה ומקום מושבו של הח'אן המקומי במאות ה-18,19. נבקר בארמון הח'אן ששופץ לאחרונה והוכרז כאתר מורשת עולמית ובקרוואן סראי הגדול - אחד היפים בקווקז שהוסב למלון בחלקה העתיק של העיר. נמשיך לביקור בכפר הציורי קיש (Kis) בו נשתמרה כנסייה קווקזית אלבנית (אין קשר לאלבנים של הבלקן) מרשימה ובה התגלו שלדים אנושיים שעל פי אחת התיאוריות הינם אבותיהם של העם הנורבגי. בדרכנו חזרה משאקי נעצור בעיירה אוגוס (Ogus) בה התגוררה קהילה יהודית גדולה שרובה עלתה לארץ ונבקר באחד מבתי הכנסת ששרדו. לינה בגבלה.
 
יום 4: חזרה לבאקו וסיור בעיר
נצא חזרה מזרחה לעבר באקו. בשעת צהריים נגיע חזרה לבאקו ונתחיל את סיורינו שם - נבקר בפארק המריטירים שם קבורים חלק מהרוגי מלחמת נגורנו קרבך שהתרחשה ב-1991 בין ארמניה ואזרביג'אן. נמשיך אל העיר העתיקה ונבקר בארמון השירוואן שאה (Shirvan Shaa's) המרשים ובכמה מהקרוואן סראי (Karavan Saray) המפורסמים של העיר – שרידי לימיה כתחנה חשובה בדרך המשי. נטפס למגדל הבתולה (Kiz Kalasi) לתצפית על העיר והמפרץ. נתרשם גם מהבנייה המפוארת של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים אז נחשבה באקו ליצואנית הנפט הגדולה בעולם. נבקר במוזיאון השטיחים המרהיב ונטייל בטיילת המטופחת - הנחשבת לאחת הגדולות והיפות בעולם. לינה בבאקו.
 
יום 5: חצי האי אבשרון, קובה, קרסנה סלובודה
נתחיל את היום בביקור בחצי האי אבשרון (Absheron). נבקר במקדש האש המפורסם, אתר פולחן קדום שהוכרז כאתר מורשת עולמית. נתרשם מתעשיית הנפט העצומה של אזרביגאן. נמשיך ליאנאר דאג (Yanar Dag) אתר אש טבעית הבוקעת ממעמקי האדמה. לאחר הביקור בחצי האי, נצא  צפונה לקובה (Quba) מרכז חשוב לגידול תפוחים ואריגת שטיחים. נעלה על רכבים קטנים ונעפיל לבשברמאג (Beshbermag), שן סלע גבוה היושבת מעל הים הכספי בה ע"פ האמונה נקבר אחד מהנביאים הפרו-אסלאמים הקדומים. נמשיך לקרסנה-סלובודה (Krasnaya Sloboda) – עיירה יהודית פעילה, אולי האחרונה בעולם שנותרה כעיירה יהודית לחלוטין, נסייר ברחובות העיירה ונבקר בבתי הכנסת המקומיים. לינה באזור קובה.
  
יום 6: הקווקז הגבוה, חינליק
אחד הימים המיוחדים בטיול. נצא ברכבים קטנים אל עומק הרי הקווקז, הנופים עוצרי נשימה ובתוליים ברובם. נבקר בכפר הציורי חינליק (Xinaliq) ונתוודע לקבוצות האתניות השונות המתגוררות בו ובסביבתו ונשלב הליכות רגליות בטבע העוצר נשימה. לקראת ערב נחזור ללינה בקובה.
 
יום 7: באקו, גובוסטן
עם בוקר נצא דרומה לשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר החקוקים בסלע בהם מתוארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. לקראת אחר הצהריים נחזור לבאקו ונשלים את ביקורינו בעיר.  בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.
 
יום 8: טיסה לתל אביב
בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה לת"א.
 
 מחיר:
לאדם בחדר זוגי– 2450$.
תוספת ליחיד בחדר – 450$.

המחיר כולל:
טיסה בינ"ל ישירה בקו תל אביב – באקו - תל אביב.
לינה במלונות בדרגת תיירות מעולה (4- 5*) לכל אורך הטיול.
כלכלה מלאה .
ארוחת ערב עם מוסיקת פולקלור בבאקו.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.
שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע.
תשר לנותני  שירותים.
מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול דובר אנגלית.
מיסי נמל והיטל ביטחון.
אשרת כניסה לאזרביג'אן בסך 47$ (נכון 2018).
 
המחיר אינו כולל:
הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ביטוח בריאות ומטען.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).
תנאי תשלום:
תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.
 
 
הערות חשובות:
יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.
 
אשרת כניסה לאזרבייג'אן: דרושה אשרת כניסה לאזרבייג'אן. אשרת הכניסה לאזרבייג'אן עולה 47$ לאדם (נכון ל 2018) אותה מוציאים דרך משרדנו. אנו ניצור קשר עם כל אחד ממשתתפי הטיול בעניין לקבלת כל הפרטים הנחוצים.
תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.
 
פרטים והרשמה אצל אסתי 0504748807 או בפקס – 03-5612090
www.tbar.co.il
 
צמח בר     ::    לב-אור, בית הלל 28, תל אביב    ::       טלפון:  073-7596708
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
דואר אלקטרוני: 
  info@tbar.co.il                כל הזכויות שמורות © 2009 צמח בר
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus