צמח בר - טיולים וסיורים מיוחדים - השומרונים בחולון מאת בנימים צדקה

צמח בר
טיולים וסיורים מיוחדים

073-7596708

  
צמח בר
 

הירשמו והשארו מעודכנים
להצטרפות לרשימת התפוצה רישמו את כתובת הדוא"ל  שלכם, ונעדכן אתכם בחדשות
(לאחר הרישום, תקבלו מייל
מאיתנו שעליכם לאשר אותו
לאימות והשלמת הרישום)
 
 
בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
צמח בר
   

השומרונים בחולון מאת בנימים צדקה

דף הבית >> מאמרים >> השומרונים בחולון מאת בנימים צדקה
בנימים צדקה – שומרוני מחולון מספר על תולדות העדה השומרונית לקראת הסיור בסוכות
הישראלים השמרים - עם קטן ומיוחד הרודף שלום
מי אנחנו, מה אנחנו?
תחילה נתחיל לברר מה אנחנו לא.
אנחנו לא יהודים, שנקראו כך לראשונה ע"י האשורים בגלל מוצאם מיהודה. אנחנו איננו נוצרים ואיננו מוסלמים, איננו דרוזים ואיננו צ'רקסים, איננו בהאים ואיננו שיעים, לא עלאוים ולא סונים. היהודים אימצו את הכינוי הנוכרי וקוראים לעצמם יהודים. אנחנו בני ישראל
השומרים על אמת התורה, לא אימצנו את הכינוי שומרונים, שכונו בו אבותינו. אנו משתמשים בו רק לצורך הסברה, רק כדי שזרים יבדילו בינינו לבין אחרים.
אנחנו לא פלשתינים, שמוצא רובם מיהודים ושומרונים שאוסלמו במשך הדורות. לא די שזה הוכח גנטית במבנה הדם והדנ"א המשותף לפלשתינים, יהודים ו־"שומרונים", אלא גם בעובדה, שהערים הערביות הגדולות במזרח התיכון משופעות במשפחות ממוצא יהודי או שומרוני. אפילו משפחת הדנפי השומרת מטעם הוקף המוסלמי על המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים, היא ממוצא שומרוני.
אז מי אנחנו?
אנחנו בני עם ישראל העתיק. אנו ואבותינו לא עזבנו מעולם את הארץ הזאת, ולא נדדנו למקומות אחרים. ב־127 הדורות האחרונים מאז נכנס יהושע בן נון אל הארץ הקדושה, אנו דבקים באלהי ישראל, במשה נביאו, בתורת משה ובמקום בחירת האל – הרגרזים, כפי שנכתב בבירור בספר דברים, סוף פרק יא' ותחילת פרק יב' בלי להותיר ספק. אותו נוסח קיים בידי אחינו לעם, הקוראים לעצמם יהודים. – מתוך כך הגענו לזהות המדויקת ביותר שלנו בני ישראל השמרים על האמת, המסורת האמיתית של עם ישראל. אנחנו הממשיכים המובהקים ביותר של עם ישראל העתיק. לשם הנוחות קוצר שמנו הרחב לכינוי "השמרים" [Ashshaamehrem ,[או ביחיד "שמרי" [Shaamehree .[כך כתובים הכינויים הללו במקורות של ראשונינו.
עד כאן מי אנחנו? ומכאן, מה אנחנו?
מה אנחנו?
אנחנו קהילה קטנה, חלק מעם ישראל, לפני כל העימותים והחיכוחים המאפיינים את המזרח התיכון. מכיוון שיש לנו כתב, לשון ומסורת של אלפי השנים המייחדים אותנו מכל הישויות הלאומיות בעולם, יש לנו כל ההצדקה לנהוג כעם קטן. – מספרנו מעט, 800 נפשות בסך הכל, אך זה הוא מספר מעודד של תקווה לעתיד, בהיות מספרנו גדול היום פי חמשה ממספרנו לפני שלושה דורות, עם רוב של ילדים וצעירים. עם השמרים הוא עם קטן ורודף שלום. עם שאינו עומד בקצה אחד של הגשר לשלום, גם לא בקצה השני של הגשר. אנחנו הגשר, הגשר לשלום המנהל אורח חיים לאומי של דו־קיום בשלום עם כל הגורמים והישויות הפוליטיות במזרח התיכון. משום כך, בשל היותנו מודל לחיים ביחד עם כל גורם ומאירים פנים לכל הבא לבקר בשכונותינו, אנו אורחים רצויים מאד בבניני ראש הממשלה, בנימין נתניהו בירושלים, נשיא הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס והמלך עבדאללה אלחוסיין השני ברבת עמון,
בפרלמנט ובמשרד החוץ הבריטי בלונדון, בבית הלבן ובמשרד מזכיר המדינה האמריקאי בוושינגטון ובמשרדי האיחוד האירופי בבריסל.
שאו ראשיכם מסביב ביום זבח הפסח על הרגרזים וראו את הקהל שהגיע מכל קצוות העולם לצפות בזבח הפסח, ובכך מגשים את הנבואות על מפגש של שלום בין העמים בראש ההרים, שהוא בהווה, לא  בירושלים אלא על הר הברכה והבחירה הרגרזים. ראו את ראשי העיר שכם הפלשתינים, קצינים פלשתינים וישראלים יושבים יחד באוירה של שלום זו היא תרומתו הצנועה של העם השמרי הישראלי העתיק לשלום המקווה בכל האזור, לראשונה מאז ימי אברהם אבינו. עם התורה הקדושה יש לנו היסטוריה ייחודית וספרות עתיקה וחדשה, מנהגים מיוחדים, שירה ומוסיקה עתיקת יומין, חיי חברה וספורט עשירים, אתר ארכיאולוגי עצום מימדים בפיסגת הרגרזים, המעיד על תרבותנו החומרית הייחודית, מטבח ארץ־ישראלי מן העתיקים בתבל כל אלה ועוד הם הסיפור רב הענין, המושך למקומותינו מאות אלפי אורחים כל השנה, כל שנה.
 
צמח בר     ::    לב-אור, בית הלל 28, תל אביב    ::       טלפון:  073-7596708
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
דואר אלקטרוני: 
  info@tbar.co.il                כל הזכויות שמורות © 2009 צמח בר
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus