צמח בר - טיולים וסיורים מיוחדים - טיולים שהסתיימו

צמח בר
טיולים וסיורים מיוחדים

073-7596708

  
צמח בר
 

הירשמו והשארו מעודכנים
להצטרפות לרשימת התפוצה רישמו את כתובת הדוא"ל  שלכם, ונעדכן אתכם בחדשות
(לאחר הרישום, תקבלו מייל
מאיתנו שעליכם לאשר אותו
לאימות והשלמת הרישום)
 
 
בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
צמח בר
   

טיולים שהסתיימו

דף הבית >> טיולים שהסתיימו

טיולים קודמים:

ביקור בסוכות השומרונים בחולון
מדריך: בנימים צדקה מראשי הקהילה השומרונית
תאריך: 18.10.16 בין השעות: 10.00 – 12.00
בואו לבקר בסוכות השומרונים ולשמוע על אורח חיי הקהילה השומרונית בחולון בחג הססגוני והמפואר בה תולה כל משפחה שטיח פירות על תקרתה.
נתארח בביתו של בנימים צדקה ממכון א.ב. ללימודי השומרונים ומראשי הקהילה, נטייל בשכונה ובסוכות נוספות.

פליטים ומהגרים בתחנה המרכזית בראי הקולנוע והמציאות.
מדריך: ד"ר עמרי יבין - תסריטאי ומחזאי.
תאריך: יום שבת 12.11.16 בין השעות: 10.00 - 13.00
נתחיל את הפעילות בהרצאת מבוא בתיאטרון "קרוב" שתוקדש לצפייה בקטעי סרטים מן הקולנוע הישראלי העכשווי, ואחר כך נצא ל"לוקישן" ונחוש איך נראית ומריחה ישראל החדשה, ישראל של האריתראים והסודנים, ישראל של הפיליפינים וההודים, ישראל שבין התחנה המרכזית הישנה לתחנה מרכזית החדשה. במהלך הסיור נבקר בכנסיות של קהילות המהגרים והפליטים ונצפה בטקסים הססגוניים שנערכים בהם.

חג הקריסמס הצבעוני והתוסס בירושלים המערבית בלבד
מדריך: עודד אמיתי
תאריך: יום שבת 24.12.16
נחגוג עם שלל הזרמים הנוצריים והעדות המגוונות את חג הולדתו של ישוע במנזרים וכנסיות מרתקים במערב ירושלים ,ונאזין למיסות רבות ושונות.
בין האיזורים והמתחמים נבקר: הכפר הציורי עין-כרם, מנזר סט. רטיסבון והמיסות של העובדים הזרים משלל העדות,קתדרלת סינט ג'ורג' , המתחם הצרפתי והמקהלה המיוחדת מפריס, מתחם " הנוטרדם דה ג'רוזלם" ועוד ועוד.
נסיים במיסת חצות יחודית.
במהלך הסיור נערוך מפגשים עם דמיות אוטנטיות הקשורות לנושא הסיור.
הגעה בלבוש צנוע.

חג האפיפניה – אתר הטבילה בקאסר אל יהוד
מדריך: דנצ'ו ארנון
יום חמישי  19/01/17
בחג האפיפניה במועדו בלוח היוליאני חוגגות העדות המזרחיות את טבילתו של ישוע בירדן ואנו ננצל את ההזדמנות לצפות בטקסים להכיר את אתר הטבילה. נלמד על תנועת הנזירות הביזנטית בעבר ובהווה נבקר במנזר סנט גרסימוס, באכסניית  השומרוני הטוב ונצפה לעבר המנזר התלוי בואדי קלט.
 
נשים פולקלור ויצירה בגליל                                                                                                                                       מדריכה ר'אדה בולוס 
יום ששי 7.04.17                                                                                                                                                     יוקדש לביקורים מיוחדים בפרויקטים של נשים בגליל וילווה בשיחות מעניינות איתן. תחילת הסיור בביקור בכפר עראבה שם יארחו אותנו הנשים מפרויקט הרקמה "אפנאן אלג'ליל" במקום נדבר על מלאכת הרקמה ונחווה אפיה של לחם עם חותם מיוחד. בהמשך נגיע לפרויקט מיוחד של עמותת "נסיג'נא" בנצרת או פרויקט אחר שיקבע קרוב למועד הסיור. לאחר הפסקת צהריים נגיע לפרויקט סנדיאנת הגליל בכפר כנא. שם נשמע על סחר הוגן ומלאכת קליעת הסלים. מחיר הסיור 250 ש"ח .הסיור באוטובוס מתל אביב 

שבת האור של הקתולים
מדריך דנצ'ו ארנון

שבת 15.04.17 שעות 16.00 עד 24.00
שבת האור של הקתולים היא השבת שבין יום השישי "הטוב", יום הצליבה, ובין יום ראשון, הפסחא. ביום זה קם ישוע לתחייה ואת זה מציינים הנוצרים בשבת האור. בערב מתקיימים טקסי אור ברוב הכנסיות הקתוליות. נראה את תפילת ההודים, את טקס האש של הקהילה המקומית, את הטקס בסנטה אנה בו מעורבים אלמנטים אפריקניים ואת הטקס המרכזי בבניין הנוטרדאם, בו משתתף הפטריארך. בטקסים אלו מדליקים מדורה שעליה מתפללים ומאישה מדליקים את נרות המשתתפים ההולכים בתהלוכת נרות ומתפללים לאור הנרות. מחזה נהדר! 
מחיר הסיור 220 ש"ח . הסיור באוטובוס.

התקווה של כולנו - סיור טעימות בשכונת התקווה 

מדריך אור ריין
יום ששי 09.06.17 בשעות 10.00 עד 12.00                                                                                                                     נטייל בשכונת התקווה, הנמצאת במזרח תל אביב ובליבה שוק תוסס המקפל בחובו את קיבוץ הגלויות של מטבחי ארצנו. בסיורנו נגלה את סודות השכונה מהעליות הגדולות של העיראקים והתימנים ועד קהילת הזרים השוקקת היום. נכיר את הזמרת הדגולה שגדלה בה, קבוצת הכדורגל המפוארת והקרבות העקובים מדם של מלחמת העצמאות. נטעם ממטעמי השכונה על מטבחיה המגוונים ונכיר את הפינות החבויות של השוק הייחודי והלא מתוייר. מחיר למשתתף 145ש"ח כולל טעימות. מכוניות פרטיות.  

קסם הרמדאן בכפר קאסם
יום ששי 16.06.17 בין השעות 17.30 ל19.30 
טעימה מקסם הרמדאן בכפר קאסם, נתחיל בסקירה על כפר קאסם ונמשיך לאחד המסגדים המרכזיים בכפר , למפגש עם איש דת ונשמע על מנהגי הרמדאן ועל האסלאם . נשים פעמנו למרכז הכפר ונבקר בבית עתיק בן יותר מ-100 שנה בו מתגוררת אשה מותיקות הישוב . נערוך סיור קצר בסמטאות הגרעין העתיק של הכפר ונגיע לשוק מיוחד וקטן המתקיים רק בימי הרמדאן, שם נוכל ליהנות משלל צבעים ,ריחות וטעמים. נטעם מהממתק הייחודי קטאיף. לקראת השקיעה נשמע את קריאת המואזין הקורא לסיום הצום ונחווה את אווירת החג. 
הסיור כולל ביקור בכיכר ההנצחה להרוגי כפר קאסם 
מחיר הסיור 60 ש"ח כולל הדרכה,טעימות והסעה מאורגנת בכפר - הגעה לכפר קאסם במכוניות פרטיות.

טועמים עולם - סיור טעימות בין מסעדות המהגרים בדרום תל-אביב - לבקשת הקהל סיור נוסף                                   מדריך ד"ר עמרי יבין
יום שבת 09.09.17 שעות 11.00 - 14.00
סיור הטעימות לוקח אותנו למסע מיוחד בין תרבויות ססגוניות,סיפורים מופלאים ואנשים טובים בדרום תל אביב ובו נתוודע לקהילת מבקשי המקלט ומהגרי העבודה. נטעם אוכל המוגש בדוכנים ובמסעדות המהגרים - מאכלים אתניים אותנטיים שלא תמצאו כמותם בארץ - אוכל אתיופי, נפאלי, פיליפיני ועוד.
מספר המשתתפים מוגבל .
מחיר הסיור 140 ש"ח. 

אל סוכות השומרונים בהר גריזים 
מדריכה אפרת נתן

יום ראשון 8.10.17 שעות 07.30 - 17.00
השומרונים, הרואים את עצמם כעם הקטן והעתיק בעולם, שומרים ומשמרים מנהגים, מסורות ואף מוזיקה מלפני אלפי שנים ולכן מסע אליהם הוא כמסע במנהרת הזמן. בסוכות נוהגים השומרונים לתלות את סוכתם על התקרה בסלון ביתם . על מסגרת מתכת הם תולים מאות קילוגרמים של פירות והמראה מרהיב עין. נבקר במרכז המבקרים של יפת ונפגש איתו, נבקר באתר הזבח ובחפירות שבראש ההר, נסיים בתצפית על שכם .
מחיר הסיור 240 ש"ח כולל כניסות לאתרים ואוטובוס צמוד.

"המיליון השביעי"- הישראלים והשואה - סיור חדש!!! 
מדריך משה חרמץ
יום שלישי 10.10.17 חול המועד סוכות 
סיור ברמת רחל,בית הקברות הקתולי בהר ציון ומרתף השואה, בית העם, הצריף של יצחק בן צבי -  וזאת בעקבות סיפורם של קאפו באושוויץ, של חסיד אומות העולם אוסקר שינדלר ושל אדולף אייכמן."יחסם של הישראלים אל השואה קבע את יחסם אל עצמם ולהיפך. בשלב מסויים היתה השואה לאחד ממקורות זהותם הקולקטיבית, כפי שהיתה לששת מליון קורבנותיה. על כן קראתי להם המיליון השביעי". (תום שגב) מחיר הסיור 220 ש"ח כולל הסעה וכניסות.

אל תלכי לבדך
מדריך עופר רגב
יום ששי 10.11.17 שעות 09.00 - 15.00
סיפורו של קיבוץ קטן המשמש כמצע ליצירתם של דמויות בולטות בזמר העברי : מאיר אריאל, שלום חנוך וחנן יובל. הסיור יתקיים בין פרדס חנה למשמרות ויספר על אבות ובנים, על אגדת דשא, על ירושלים של ברזל ועוד... כולל מפגש עם אודי– בנו של מאיר אריאל. מחיר הסיור 160 ש"ח .מכוניות פרטיות. 

רכבת העמק חוזרת וביקור בכפר נהר הירדן
מדריך שבתאי קו
יום רביעי 22.11.17
הנכם מוזמנים לסיור מרתק הכולל נסיעה ברכבת העמק החדשה מכפר יהושע לבית שאן, ביקור בתחנות כפר יהושע, התחנה ההיסטורית בצמח - מרכז המבקרים היחודי המעוטר בצילומים היסטוריים ותחנת בית שאן. לסיום נבקר בכפר נהר הירדן שהוקם ע"י חיים טופול לילדים. הכפר הינו המקום בו ילדים המתמודדים עם מחלות ממושכות ומחלות מסכנות חיים וילדים עם צרכים מיוחדים יכולים להיות פשוט ילדים. הכפר מעניק לילדים נופש קסום וחוויתי בגליל, ללא תמורה כספית, בליווי צוות מקצועי וגיבוי רפואי בכל ימות השנה. מחיר הסיור 240 ₪ כולל אוטובוס צמוד ,נסיעה ברכבת העמק וכן כניסות לאתרים ומפגשים.
 
חנוכיות בבני-ברק                                                                                                                                         
מדריכה: דורית ברק                                                                                                                                               
יום שני 18.12.17 שעות: 16.00 – 20.00                                                                                                                       בני- ברק הפכה ממושבה חקלאית ציונית דתית לעיר חרדית. נשמע על ישיבת פוניבז', ספינת הדגל של הציבור הליטאי וסיפורה המרגש. נעמוד על הזרמים המרכזיים ביהדות החרדית ועל הלבוש המאפיין כל זרם. הסיור כולל הליכה רגלית בעיר, הסברים וסיפורים הקשורים לאתרים השונים בהדרכת מדריכה ילידת העיר המספרת את הסיפורים מנקודת מבט אישית. במהלך הסיור נראה מכל עבר את החנוכיות בחלונות ובפתחי הבתים, נתכבד בסופגניות ונשתתף בטכס הדלקת נרות.  
 
בעקבות מאיר שלו, למחוזות ילדותו וסיפוריו
מדריכה: תרצה ניב

יום שישי 12.01.18
במושב אלוני אבא, נשוטט בין בתיו של הכפר וולדהיים מימי הטמפלרים. נלך בעקבות הסופר מאיר שלו ונחפש את ביתו וגינת הבר שלו. בנהלל נספר על החלוצים שייבשו ביצות, על המעגל הכי מפורסם, על משה דיין הילד הבכור של המושב, על המחנך הדגול והרב התימני של החלוצים מאודסה. נבקר בבית הקברות בתל שימרון ונספר על האנשים השוכנים לעד על הגבעה הצופה אל העמק. נקנח במפגש מוזיקלי עם שירי העמק בביתם של זוג מוזיקאים בתמרת.
הסיור במכוניות פרטיות. מחיר הסיור 160 ש"ח כולל ארוח בתמרת.
 
״משמר המפרץ״ בעקבות ג׳יימס בונד העברי  - תל-אביב-יפו - עיר הביון העברית הראשונה!
בהדרכת אבי משה סגל
יום שבת 10.3.18 שעות 09.30 עד 16.30
מסע ביפו ובתל-אביב אל שורשיה הנסתרים של החבצלת ...
חשיפה ראשונה לדמויותיהם של מניחי היסודות האיתנים לעולם הסוד והסתר. 
נעקוב אחר לוחמיו הראשונים של המוסד שהיו חיילים אלמונים של לח״י ולצידם הקולגות מהאצ״ל שהתגייסו בעקבות מפקדם מגייסם - יצחק שמיר, מייסד יחידת ״מפרץ״ והממונה עליו - איסר הראל.
הסיור ברגל וכולל הקפצות באוטובוס
מחיר הסיור: 160 ₪ מומלץ: כסא מקל

מוזיאון יד ושם - מסע אל הזכרון
מדריך משה חרמץ

יום חמישי 15.03.18 שעות 16.30 - 20.00

נבקר במוזיאון יד ושם, אחד המוזיאונים הגדולים בעולם להנצחת השואה, שמבנהו המרכזי חוצה את הר הזיכרון מצדו האחד אל צדו השני. נבחן את יחסה של החברה הישראלית להנצחת השואה ולעיצוב הזיכרון, משנות החמישים עד ימינו. 
מחיר הסיור: 130 ₪. מכוניות פרטיות.
 

עולם קטן - גדול (טבעון ויקנעם)
מדריכה: שרה רוטנברג

יום שבת 17.03.18
נתחיל במסלול הליכה קצר וקסום בתוך יערות רמות מנשה לאורך נחל גחר. נמשיך ליקנעם למוזיאון "עולם קטן גדול" ובו דגמים מיניאטורים שבונה משה זמטר מחיפה,המשחזרים את נופי ילדותו וילדותנו. נמשיך לטבעון - נלך בשביל אילן גבאי בתוך יער אלוני התבור המקיפים את קרית טבעון ונבקר במרכז ההנצחהשל הקריה ובו תערוכות אמנות מעניינות. נגיע אל גן המייסדים ובו אנדרטה נסתרת ומרגשת של הפסל דוד פולוס.

שני קיבוצים ופלוגה
בהדרכת: משה חרמץ
יום שני 2.4.18 חו"המ פסח
בהפרש של חודשים ספורים הגיחו 3 תינוקות לאוויר העולם: האחד- נולד לרגלי התבור שבגליל התחתון, השני נולד בכפר קטן על גדות הנילוס שבמצרים והשלישי בפרבר של העיר ורשה בפולין. יגאל אלון, בן כפר תבור (מסחה), יהפוך ויהיה לבכיר מצביאי מלחמת העצמאות. גמאל עבד אל נאצר, יהפוך ויהיה למצביא הערבי המשפיע והחשוב ביותר בעולם הערבי. מרדכי אנילביץ, מפקד מרד גטו ורשה, יהפוך ויהיה לסמל עוד בחייו ובעיקר לאחר מותו. בכיס פלוג'ה - תל חי הערבית בתש"ח, ובקיבוץ יד מרדכי נתחקה אחר דמויות אלו. נבקר בקיבוץ גת, תל עירני.

העולם מצחיק אז צוחקים – סיור ערב בתל אביב
בעקבות סיפורו של אברהם דשא – "פשנל הגדול"
בהדרכת: השחקנית שירלי קייזר סוטון 
יום חמישי 07/06/18
בשעות: 17.00 – 20.00
הילד החולם שלא סיים בית ספר יסודי, שנדד עם אימו מחדר לחדר ומצריף לצריף,
הצליח בחושים מחודדים, חוש הומור, לב רחב ואמביציה,
להפוך למפיק אגדי, שחקן כדורגל, בשלן, ממציא פטנטים
ובעיקר – לשנות את פני והבידור והתרבות הישראליים!
הסיור בשילוב תמונות, הקלטות וסרטים.
הליכה רגלית במסלול מעגלי ברחובות: דיזנגוף, פסאז' הוד גינת רות.
 
כך היינו – סיור נוסטלגי בשוק הפשפשים                                                                                                                    יום ששי 13/7/18 09.30 - 12.00   
מדריך: גיל פנטו                                              
סיור בשוק הפשפשים בו נכיר פינות נסתרות,נפגוש את האנשים של פעם, נלמד היכן ניתן למצוא מציאות ונסיים בבית עתיק שהוא מוזיאון לנוסטלגיה ישראלית.את הסיור יוביל גיל פנטו - יפואי ואספן נוסטלגיה ישראלית.שימו עליכם כובע טמבל,מימייה ונעלי המגפר והצטרפו אלינו לסיור שכולו זכרונות ילדות של פעם.
 
גדרה, סיפורים שלא תמצאו בספרים

יום ששי 19/10/18 09.00-13.00
מדריכה :נעה שרמן גולדפינגר - ילידת גדרה.
איזו מתנה העניק המלך עבדאללה מירדן לאחד מתושבי גדרה?
מי בנה את הטירה מהאגדות ?
מיהו האציל האוסטרי שהתגורר במושבה?
כל התשובות בסיור קסום במושבה הפסטורלית גדרה.
הסיור כולל ביקור בגן לוינסון, בגן הפסלים המרהיב של הפסל יומה כץ ובאתרים ההיסטוריים וכן טעימות מאפים תימניים מיוחדים


פריחת מבשרי הסתיו ומסלול טבע ברמת הגולן
יום שלישי 6/11/18  
מדריך : ערן סער
מסלול הליכה ברמת הגולן כולל פריחה של מבשרי הסתיו .מסלול הליכה מתל חזיקה - פריחת החלמוניות וסיתווניות התשבץ עד לעין ג'ויזה ולשרידי הכפר פראג'. לסיום - תצפית מעל הכנרת.
הטיול באוטובוס , יציאה בשעה 07.30 חזרה 21.00 

צמח בר     ::    לב-אור, בית הלל 28, תל אביב    ::       טלפון:  073-7596708
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
דואר אלקטרוני: 
  info@tbar.co.il                כל הזכויות שמורות © 2009 צמח בר
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus