צמח בר - טיולים וסיורים מיוחדים - מסע לפולין עם משה חרמץ

צמח בר
טיולים וסיורים מיוחדים

073-7826172

  
צמח בר
 

הירשמו והשארו מעודכנים
להצטרפות לרשימת התפוצה רישמו את כתובת הדוא"ל  שלכם, ונעדכן אתכם בחדשות
(לאחר הרישום, תקבלו מייל
מאיתנו שעליכם לאשר אותו
לאימות והשלמת הרישום)
 
 
בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
צמח בר
   

מסע לפולין עם משה חרמץ

דף הבית >> רשימת הטיולים לקהל הרחב >> מסע לפולין עם משה חרמץ

מסע מורחב לפולין 
בהדרכת: משה חרמץ
יציאה: 17.9.19 חזרה: 26.9.19
תכנית מעודכנת - בקרוב

‏‏‏‏‏ נדמה שזה מסע שכל יהודי באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי, הן במישור הלאומי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויותמזרם החסידות ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

 
יום 1 יום שלישי:  תל אביב - וורשה
לאחר הגיענו לוורשה נסייר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע קלות בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נתמקם במלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נערוך סיור בעיר העתיקה של וורשה. לינה  בורשה.
 
יום 2 יום רביעי : טרבלינקה, טיקוצין
ניסע למחנה ההשמדה טרבלינקה, השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה. משם נמשיך  לביקור בעיירה טיקוצין, עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בבית הכנסת ובעיירה. נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה.  לינה  בוורשה.
 
יום 3 יום חמישי:  לודג', קלצה, קראקוב
נעשה דרכנו לעיר לודז, העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. נבקר בבית הקברות היהודי, ונעמוד על ההבדל בין בית העלמין בלודז', לבית העלמין בוורשה. משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודז אל מותם. נמשיך לקלצה, שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה ניסע לקרקוב. לינה בקרקוב.
 
יום 4 יום שישי:  בירקנאו, אושוויץ
יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו, שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאוושויץ1 אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה.  לינה בקרקוב.
 
יום 5 יום שבת:  קרקוב
נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין- קרקוב, שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר.  נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה.  לינה בקרקוב.
 
יום 6 יום ראשון:  גליציה: פלשוב, לנצוט, בלזץ
נבקר במחנה עבודה וריכוז פלשוב, מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט, בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים - פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי. נמשיך לביקור באתר הזיכרון בבלזץ.  לינה בזמוש.
 
יום 7 יום שני:  מיידנק, קזימיש, דולני
בבוקר נסע למחנה מיידנק שליד העיר לובלין. נערוך ביקור מקיף ונעמוד על הדומה והשונה ממחנות מוות אחרים שכבר ביקרנו במהלך המסע. לאחר הביקור במחנה, נפקוד שריד יהודי נוסף בעיירה קזמיש דולני. לינה בוורשה.
 
יום 8 יום שלישי: וורשה, טורון, גדנסק
לאחר ארוחת הבוקר נצפין מוורשה אל העיירה טורון (Torun) שלגדות נהר הויסלה. נטייל בעיר העתיקה והיפה שלה, מקום הולדתו של קופרניקוס, נראה את המונומנטים בסגנון גותי ולא נפסח על השוק היפה שבה. לעת ערב נגיע לגדנסק (Gdansk). לינה בגדנסק
 
יום 9 יום רביעי: גדנסק, וורשה
את היום נקדיש לגדנסק השוכנת לחופו של מפרץ בדרומו של הים הבלטי ונחשבת לאחת מהיפות שבערי פולין. זוהי עיר בעלת שורשים גרמניים וארכיטקטורה יוצאת דופן, ובעלת היסטוריה פולנית חשובה ביותר הן בפרוץ המלחמה והן בשנות פעילותו של לך ולנסה ותנועת הסולידריות. אחר הצהרים נצא בדרכנו חזרה לוורשה. לינה בוורשה.
 
יום 10 יום חמישי:  המוזיאון היהודי בוורשה , וורשה – תל אביב
את היום נקדיש להשלמת הביקור בוורשה כולל ביקור במוזיאון היהודי החדש.  נחתום את המסע באנדרטת מרד גטו וורשה בטקס ובשירת התקווה .העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.
 
מחיר המסע לאדם בחדר זוגי: 
תוספת לחדר יחיד: 
המחיר ניתן לקבוצה בת 20 מטיילים לפחות.
המחיר כולל:
טיסה בינלאומית מתל אביב לוורשה.
מסי נמל ומס ביטחון
9 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (בוורשה – ארוחת ערב אחת במסעדה, בקרקוב 
– ארוחת ערב אחת במסעדה כולל פולקלור))
מים מינרלים באוטובוס
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית
ערכת שמע לנוסע
תשר לנותני השירותים המקומיים
מדריך מקומי.
הדרכה על ידי משה חרמץ
 
המחיר אינו כולל:
ארוחות צהרים כלשהן
ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו')
הערות חשובות:
1.      מחיר המסע נקבע לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים. בקבוצה בת 15-19 מטיילים תידרש תוספת של 150 יורו למחיר.
2.      תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

  1. סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות
  2. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:
בהתאם לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 לפרטים והרשמה: אסתי 050-4748807
 


 

 
 

צמח בר     ::    לב-אור, בית הלל 28, תל אביב    ::       טלפון:  073-7826172
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
דואר אלקטרוני: 
  info@tbar.co.il                כל הזכויות שמורות © 2009 צמח בר
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus