חדשות - צמח בר - טיולים וסיורים מיוחדים

צמח בר
טיולים וסיורים מיוחדים

073-7596708

  
צמח בר
 

הירשמו והשארו מעודכנים
להצטרפות לרשימת התפוצה רישמו את כתובת הדוא"ל  שלכם, ונעדכן אתכם בחדשות
(לאחר הרישום, תקבלו מייל
מאיתנו שעליכם לאשר אותו
לאימות והשלמת הרישום)
 
 
בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
צמח בר
   

חדשות

דף הבית  >>  חדשות
יום אחרון במצדה - בהדרכת משה חרמץ
( 24/12/2019,  יום שלישי)
יום אחרון במצדה יום שלישי 24/12/19 - חג חנוכה ​שעות: 07.00 - 19.00 מדריך: משה חרמץ נבקר במצדה שהפכה למיתוס של הציונות המתחדשת והוכרזה אתר מורשת עולמית עם המדריך משה חרמץ שיציג לנו את האתר על הרובד הארכיאולוגי וההיסטורי. בנוסף נעסוק ברובד האידיאולוגי של המקום שהיה יעד לעליה לרגל של אלפי בני נוער בימי המדינה שבדרך. נגיע לפסגת ההר ונראה בין היתר את הסוללה ואת בורות המים. נתאר את היום האחרון בחיי הקנאים במצדה, נספר את סיפור עמידתם של הקנאים אל מול האימפריה הרומית ונבחן את השאלה האם אמנם מדובר בכת של מתאבדים? כמו כן נבדוק את הרלוונטיות של המיתוס היום. מחיר 240 ₪ המחיר כולל נסיעה באוטובוס וברכבל וכניסות לאתר.

לקראת חג המולד בבית לחם
( 20/12/2019,  יום שישי)
לקראת חג המולד בבית לחם יום שישי 20/12/19 שעות: 07.00 - 19.00 נצא לסיור בעיר הולדתו של המשיח הנוצרי, לקראת חג המולד. נבקר בכנסיות המרכזיות, כנסיית המולד מהעתיקות בארץ, במערת החלב, בשדות הרועים ועוד. ביום זה נתרשם מאווירת החג הייחודית, עץ האשוח הענק בכיכר המרכזית ונצטרף להמוני הצליינים שמגיעים לעיר בתקופה זו. מחיר הסיור 240 ש"ח למשתתף כולל הדרכה, הסעה וערכות שמע. שימו לב – התוכנית נתונה לשינויים. יש לבוא בלבוש צנוע ולהסדיר את ההרשמה עד שבועיים לפני מועד הסיור

טיול ג'יפים למנזר מרסבא במדבר יהודה בחג סאבס הקדוש בהדרכת ד"ר מויש מעוז לבעלי ג'יפים
( 17/12/2019,  יום שלישי)
טיול ג'יפים למנזר מרסבא במדבר יהודה בחג סאבס הקדוש יום שלישי 17/12/19 שעות 11.00 - 20.30 (בשטח) בג'יפים 4X4 פרטיים - מיועד לבעלי רכבי שטח בהדרכת: ד"ר מויש מעוז עם שקיעה מתעטף המדבר בצינה וכוכי מערות המתבודדים בסביבת מנזר המרסבא נעטפים באור יקרות. גם המנזר עצמו מואר ומקושט ועולי רגל רבים עולים אליו בשקיקה. אנו נצטרף אל החגיגה בנסיעה ברכבי 4 4X אשר ייקחנו ממעלה אדומים אל מול המנזר המרשים ביותר במדבר יהודה. המסלול - נסיעה ממעלה אדומים, לרמת צפון מדבר יהודה, דרך הישוב קידר, עליה לתצפית פתיחה מהנקודה המרשימה והגבוהה ביותר במדבר יהודה -"הר העזאזל" המסורתי- ג'בל מונטר, נסיעה לעבר תצפית נחל קדרון ומנזר מר סבא - המרשים במנזרי המדבר והשתלבות בחג מר סבא. החל משעת שקיעה עת יודלקו אלפי נרות בכוכים מול המנזר. הטיול כולל הליכה רגלית. מחיר הטיול 150 ש"ח למשתתף

מוזיאון יד ושם - מסע אל הזכרון
( 12/12/2019,  יום חמישי)
מדריך: משה חרמץ נבקר במוזיאון יד ושם, אחד המוזיאונים הגדולים בעולם להנצחת השואה, שמבנהו המרכזי חוצה את הר הזיכרון מצדו האחד אל צדו השני. נבחן את יחסה של החברה הישראלית להנצחת השואה ולעיצוב הזיכרון, משנות החמישים עד ימינו. מחיר הסיור: 130 ₪. מכוניות פרטיות.

בואו לגלות את אשדוד שלא הכרתם ...
( 13/11/2019,  יום רביעי)
יום רביעי 13/11/19 שעות 08.30 -18.00 מדריכה : מלי בונאבידה מבנה ירוק ,זנב כריש או ספינה טרופה – כל אלה ועוד בסיפורה של העיר אשדוד שצמחה מן החולות ושופעת ביצירות אמנות ואדריכלות, גרפיטי נפלא וססגוני ועימו ריחות וצבעים של השוק כולל טעימות של :קוסקוס מרוקאי, מרק הודי, פלאפל ישראלי, דגים טריים, גבינות מיוחדות, חצ'אפורי ועוד... לסיום ביקור בנמל אשדוד – מותנה באישור כניסה ובהרשמה מראש. מחיר הסיור 200 ₪ למשתתף כולל הדרכה, הסעה , כניסות וטעימות עשירות לארוחת צהריים.

אמנות ותרבות ברחבי התחנה המרכזית החדשה בהדרכת צייר הגרפיטי מתי עלה
( 08/11/2019,  יום שישי)
אמנות ותרבות ברחבי התחנה המרכזית החדשה תאריך: יום שישי 8.11.19 שעות: 10.00 – 12.30 בהדרכת אמן הרחוב מתי עלה נסייר בקומה השביעית של התחנה בפרוייקט מדהים בו אמני גרפיטי מהמובילים בעולם ובארץ הפכו מעל ל 1000 מטר קירות בטון ערומים לתערוכה מרהיבת עיניים. נבקר בתערוכה "שימו לב" המרגשת – מונגשת לעיוורים וללקויי ראיה ובחללים השונים בבניין התחנה המרכזית החדשה המפתיעים כל פעם מחדש. החללים מלאים בעשייה תרבותית ואמנותית: ציור תיאטרון, סדנאות ועוד. הסיור המודרך בין קומות התחנה, עם מתי עלה – אמן רחוב ובלוגר יעזור לגלות את הצפון בה. נבקר בתערוכה "חלל הזמן של הדוקטור", רעיון לקוח מסדרה בריטית של מדע בדיוני 'דוקטור הו', בהשתתפות 60 אמנים מישראל ומהעולם. נכיר מיצג ופרויקט חדש בהתהוות בקומה החמישית ונסיים בספריית "יונג יידיש" בה עשרות אלפי ספרים ופריטים וקיר ספרים. נכיר את השוק האסייתי התוסס.

סוכות השומרונים בהר גריזים
( 17/10/2019,  יום חמישי)
יום חמישי 17/10/19 שעות 08.00 - 18.00 מדריך : חיליק אברג'ל סיור מרתק אל השומרונים וסוכות השומרונים המיוחדות. השומרונים, הרואים את עצמם כעם הקטן והעתיק בעולם, שומרים ומשמרים מנהגים מלפני אלפי שנים. בסוכות נוהגים השומרונים לתלות פירות על התקרה בסלון ביתם. נבקר בשכונת השומרונים הנמצאת בראש הר גריזים ובמרכז המבקרים נפגוש את יפת, נראה את אתר הזבח ונבקר באתר האריאולוגי המרשים שבראש ההר, נסיים בתצפית על שכם. מחיר הסיור: 240 ש"ח הסיור יוצא באוטובוס מתל אביב.

מסע לפולין בהדרכת משה חרמץ
( 17/09/2019,  יום שלישי)
נדמה שזה מסע שכל יהודי באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי, הן במישור הלאומי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויות מזרם החסידות ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

צמח בר     ::    לב-אור, בית הלל 28, תל אביב    ::       טלפון:  073-7596708
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
דואר אלקטרוני: 
  info@tbar.co.il                כל הזכויות שמורות © 2009 צמח בר
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus